اخذ رتبه از مهمترین اقدامات درهمه شرکت ها و کسب و کارها می باشد که هر شرکتی بعد از تاسیس بایستی اقدامات لازم را جهت به دست آوردن رتبه یا گرید انجام دهد. در رتبه بندی شرکتها عددی بین ۱ تا ۵ به شرکتها اطلاق می گرددکه هرشرکتی درتلاش می باشدتاخود رابه رتبه یک و یا نزدیک رتبه یک برساند. رتبه بندی ISQL ارزیابی شرکت ها اثرمثبت زیادی را برروی برند شرکت شما خواهد داشت. رتبه بندی شرکت ها توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی انجام می شود در واقع رتبه بندی شرکت یا همان گرید شرکت نسبت به استانداردها و آیین نامه های مندرج دراین سازمان و به میزان احراز شرایط لازم به شرکت های پیمانکاری و مشاور اعطا می شود.معیار ارزیابی شرکتهای پیمانکار علاوه بر نرخ های پیشنهادی جهت انجام پروژه،میزان توان فنی و سوابق کاری آنها نیز می باشد.این میزان توان فنی و سوابق کاری که تشکیل شده از نیروها و سوابق کاری آنها تجربه ی کاری و توان مالی شرکت می باشدرا با یک امتیازاز ۱ تا ۵ رتبه بندی می نمایند.به فرآیند بالا  اخذ رتبه می گویند.

(1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (۵ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading…)

شرط مهم اخذ رتبه شرکت ها عدم سوء پیشینه شرکت که منجر به محدودیت جهت انجام پروژه ها باشد

عدم اشتغال مدیران شرکت در مشاغل دولتی 

ثبت نام اولیه در سامانه ساجات و دریافت شناسه و کدرهگیری

بارگذاری مدارک موردنیاز در سیستم ساجات 

تحویل مدارک مورد نیاز به سازمان ساجات

پرداخت فیش و هزینه مربوط به صندوق این سازمان

پیگیری های لازم جهت اخذ رتبه بندی شرکت ها

مهم ترین مرحله در دریافت رتبه بندی شرکت ها تهیه و آماده کردن مدارک موردنیاز می باشد چرا که در صورت وجود نواقصی دراین مرحله با مشکلات بسیاری مواجه خواهید شد و هزینه های صرف شده نیز چند برابر خواهد شد.

رتبه بندی نوعی عیارسنجی است که به یک شرکت اعتبار می دهد. رتبه بندی را می توان معیار، قابلیت، صلاحیت و شایستگی دانست که براساس استانداردها و آئین نامه هایی از قبل تعریف شده توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی تعریف و به یک شرکت اختصاص داده می شود. مطمئناٌ  هر طرف قراردادی مایل است با شرکتی مذاکره و قرار داشته باشد که براساس صلاحیت های تخصصی، ملاک های ارزش گذاری، تجربه های علمی و فنی تاُیید صلاحیت گرید یا رتبه بندی شرکت می باشد. رتبه بندی می تواند براساس تجربه های کاری سوابق بیمه ای برای صحت انجام قراردادهای مربوطه برحسب تعداد نفرات و کارایی آنها توانمالی و اقتصادی ،توان فنی،مهندسی و علمی و اظهارنامه آخرین سال کاری شرکت ارزیابی گردد براساس مصوبات سازمان مدیریت و برنامه ریزی و معاونت فنی و عمرانی استانداریها، رتبه بندی شرکت ها در ۵دسته کلی به شرح زیر :

رتبه بندی شرکت های مشاور

رتبه بندی شرکتهای پیمانکار

رتبه بندی شرکتهای انفورماتیک

رتبه بندی شرکتهای انبوه ساز

رتبه بندی شرکت های طرح وساخت (EPC)

فواید رتبه بندی

هرشرکتی برای عقد قراردادبا شرکت ها و سازمان های دولتی به اخذ رتبه نیازدارد،به عبارت دیگر مراکز دولتی اجازه ندارند باشرکت هایی که رتبه ندارند قرارداد ببندند. سرمایه گذار باآگاهی کامل ازرتبه بندی شرکت ها وتوان فنی ومالی آنها می تواند در انتخاب شرکت مناسب برای انجام پروژه خودتصمیم بهتری اخذ نماید.

جهت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ثبت راستین تماس حاصل فرمایید.

مطالب مرتبط

اخذ کد کارگاهی

۰۲۱-۲۶۷۶۳۷۱۲ ۰۹۱۰۸۸۸۶۶۸۷

ثبت شرکت راستین

تهران سعادت آباد بلوارپاکنژاد جنب بوستان ششم پلاک۲۶ واحد۱