ثبت تغییرات شرکت

تغییرات شرکت به مجموعه ای از اقداماتی گفته می شود که باعث تغییر در اطلاعات ثبتی یک شخصیت حقوقی می شود. هرشخصیت حقوقی بعداز ثبت ممکن است به هردلیلی نیاز به تغییر در یک یا چند مورد از اطلاعات ثبتی خود داشته باشد.

(1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (۱۰ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading…)

مواردی که دریک شرکت قابل تغییر است

نام شرکت، سرمایه شرکت، درصد سهام افراد ، سمت افراد در هیئت مدیره ، تعداد سهام داران و اعضای هیئت مدیره ، نشانی شرکت ، موضوع فعالیت ، حق امضاء و هرگونه تغییر درمفاد اساسنامه در صورتیکه مغاییر با قوانین ثبتی و قضایی کشور نباشد براحتی قابل انجام است وتنها دو موردی که غیرقابل تغییر توسط صاحبان اشخاص حقوقی می باشد.شماره ثبت شناسه ملی می باشد.

کپی شناسنامه و کارت ملی همه ی اعضای هیئت مدیره

کپی اساسنامه شرکت

کپی اظهارنامه شرکت

کپی آگهی تاسیس

کپی روزنامه رسمی شرکت

کپی آخرین تغییرات

ایجاد تغییرات درشرکت یا موسسه

پس از تصمیم گیری درمورد نوع تغییر در اطلاعات ثبتی شرکت یا موسسه و چگونگی این تغییر،اولین قدم دراین خصوص تنظیم صورتجلسه مربوطه می باشد. شایان ذکر است، توصیه می شود حتما در خصوص تنوع تغییر وچگونگی آن به متخصص مربوطه دراین زمینه مراجعه نموده وبا این افراد مشورت نماییدچرا که کوچکترین تصمیم اشتباه دراین خصوص عواقب زیان باری را به همراه خواهد داشت. در هر صورت اقدام قطعی دراین زمینه تنظیم صورتجلسه صحیح و متناسب بانوع تغییر موردنظر می باشد که بایستی با توجه به اصول ثبتی و تنظیم صورتجلسه انجام گردد.پس از آن، صورتجلسه بایستی توسط تمام سهامداران حاضردر شرکت یا اکثریت قانونی آنها امضائ و تایید گردد. با امضاءصورتجلسه توسط سهامداران شرکت بایستی نسبت به بارگذاری اطلاعات صورتجلسه درسامانه اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری اقدام گردد وپس از پذیرش صورتجلسه در سامانه اقدام به ارسال اسناد و مدارک مربوطه به اداره ثبت شرکتهای حوزه ثبتی گردد.

تغییر موضوع شرکت : یک شخص حقوقی (شرکت) می تواند موضوع شرکت ثبت شده خود را تغییر دهد. معمولا تغییرات می تواند کم کردن و یا اضافه کردن موردی در موضوع باشد و یا حتی موضوع شرکت به کلی تغییر پیدا می کند.

تکمیل مدارک  توسط موکل و تحویل به کارشناس
کپی آگهی تاسیس
کپی روزنامه رسمی
کپی مدارک شناسایی همه ی اعضاء
در صورت داشتن تغییر ادرس کپی آگهی آخرین تغییرات

تحویل مدارک به وکلاصدور صورتجلسه و تحویل به موکل جهت امضا
تحویل مدارک به اداره ثبت توسط وکلا
در صورت نقص در مرحله تایید نهایی ایراد اعلام شده رفع و با هماهنگی با موکل نقص اصلاح شده درهمان روز تایید می گردد. ( ارسال اینترنتی یک نسخه از اطلاعات به کارشناسی )
تایید نهایی و صدور آگهی تغییرات
تقریبا دو هفته پس از صدور آگهی صدور در روزنامه رسمی

سرمایه شرکت را می توان از طریق صدور سهام جدید و یا از طریق بالا بردن مبلغ اسمی سهام موجود افزایش داد.تادیه مبلغ اسمی سهام جدید به یکی از طرق زیر امکان پذیر است:

پرداخت مبلغ اسمی سهم به نقد

تبدیل مطالبات نقدی حاصل شده اشخاص از شرکت به سهام جدید

انتقال سود تقسیم نشده یا اندوخته یا عواید حاصله از اضافه ارزش سهام جدید به سرمایه شرکت

تبدیل اوراق قرضه به سهام

تبصره:فقط در شرکت سهامی خاص تادیه مبلغ اسمی سهام جدید به غیر نقد نیز مجاز است.

نقل و انتقال سهام شرکت در شرکتهای سهامی صورت می پذیرد که حالات زیر را برای آن می توان متصور شد.

جهت نقل و انتقال سهام شرکت های سهامی اصولاً باید صورتجلسه ای تنظیم و افراد در آن سهام خود را واگذار نمایند. سپس فروشندگان و خریداران با مراجعه به ممیز مالیاتی شرکت مربوطه و پرداخت مالیات انتقال سهام خود اقدام به اخذ گواهی پرداخت مالیات نمایند و آن را به اداره ثبت شرکتها ارائه نمایند تا در پرونده ثبتی شرکت باقی بماند.

ولی می توان این نقل و انتقال سهام را به صورتی انجام داد که احتیاج به حضور در دارایی و پرداخت مالیات نباشد و این اقدام کاملاً قانونی و با مشکلات کمتری می باشد که آن نیز بی نام کردن سهام شرکت می باشد.

 مدارک لازم جهت نقل و انتقال سهامی شرکت
مراحل نقل و انتقال سهام شرکت
در صورت تنها نقل و انتقال سهام یک صورتجلسه و اگر سهام را بی نام کنند دو صورتجلسه می باشد.

انحلال شرکت به منزله پایان عمر آن است و لازمه پایان عمرشرکت این است که دارایی جمعی از حالت مشاع بیرون آورده شود و میان آنان تقسیم گردد. تقسیم دارایی بین شرکا در صورتی میسر است که طلبکاران شرکت طلب خود از شرکت را دریافت کرده باشند. برای رسیدن به چنین مقصودی، قانونگذار ، تصفیه اموال شرکت را پس از انحلال پیش بینی کرده است.

مراحل ثبت تغییرات شرکت درقالب صورتجلسه

تغییرات شرکت

ارائه مدارک و ارائه تمام اطلاعاتی که مشتری می خواهد آنها را در تغییرات اعمال نماید.

صورتجلسه تنظیم شود امضا شدن صورتجلسه و وکالتنامه پذیرش و ثبت نام اینترنتی تغییرات شرکت ها

ارسال صورتجلسه از طریق پست

پیگیری تغییراتی که ثبت شده

پرداخت فیش های ثبتی 

دریافت آگهی ثبتی توسط وکیل از اداره ثبت شرکتها

پرداخت هزینه های روزنامه رسمی برای ثبت نام

درخواست دریافت روزنامه رسمی از طریق سایت

ارائه آگهی روزنامه رسمی به مشتری

برای انجام تغییرات شرکتها میبایست از تشریفات و آیین هایی پیروی شودکه این قوانین در متن مدون قانون تجارت اعلام گردیده است که به صورت ثبت تغییرات یا تصمیمات شرکت ها نام گذاری میشود.

تغییراتی که درحدود اختیارات مجمع عمومی فوق العاده است

منحل کردن شرکت ، افزایش سرمایه شرکت، ورود و خروج شریکان و نیز تغییرات دارندگان حق امضا مجاز شرکت ، تبدیل نوع سهام شرکت ها ، نقل و انتقال سهام ،ونیز به طور کلی تمام مواردی که در اساسنامه شرکت قید شده و تصمیم به تغییر آن دارند.

جهت تغییرات شرکت با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۲۶۷۶۳۷۱۲ ۰۹۱۰۸۸۸۶۶۸۷

ثبت شرکت راستین

تهران سعادت آباد بلوارپاکنژاد جنب بوستان ششم پلاک۲۶ واحد۱