تفاوت طرح صنعتی با اختراع

تفاوت طرح صنعتی با اختراع

تفاوت طرح صنعتی با اختراع ، شاید در یک بیان ساده بتوان مخترع را ضامن کیفیت کالا دانست و طراح را ضامن زیبایی محصول. طراح و آفریننده یک طرح صنعتی به جنبه های فنی محصول نمی پردازد و آنچه برایش مهم است ارایه یک محصول شکیل و زیبا به مصرف کننده است. اما در اختراع آنچه برای یک مخترع مهم است قرار دادن چند عنصر در کنارهم و درنهایت کسب نتیجه موردنظر از عملکرد آن عناصر است.بنابراین در طرح صنعتی آفریننده به دنبال زیبایی محصول است ولی در اختراع، آفریننده به دنبال کسب نتیجه عملکرد و فنی محصول است.

برای مثال در یک محصول مانند قوری ، مخترع تلاش می کند در جنس قوری ترکیباتی به کار برد که چای را گرم تر نگه دارد یا آن را بهتر دم کند ولی یک طراح صنعتی تلاش می کند تا یک قوری فانتزی و با سبک مدرن یا سبک کلاسیک خلق کند تا به این وسیله مشتری را مجذوب هنر خود کند.

(1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading…)

حمایت از صورت طرح ها

کالاهای صنعتی هم باید سیرت خوبی داشته باشند وهم از صورت زیبایی بهره مند باشند. ظاهار کالاها به قدری در بازار امروز پراهمیت است که قانونگذاران کشورهای مختلف دنیا را مجبور کرده تا با انواع و اقسام راهکارها از این طرح های صنعتی حمایت کنند. چون این روزها بازار بر روی انگشت طرح های صنعتی می چرخد.

جهت مشاوره با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید

۰۲۱-۲۶۷۶۳۷۱۲ ۰۹۱۰۸۸۸۶۶۸۷

ثبت شرکت راستین

تهران سعادت آباد بلوارپاکنژاد جنب بوستان ششم پلاک۲۶ واحد۱