ثبت شرکت چیست؟

ثبت شرکت چیست؟

اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری یکی از زیرمجموعه های سازمان ثبت اسناد و املاک کشور میباشد که هردو تحت نظارت و وابسته به قوه قضائیه میباشد.

تمامی فعالیتهای تولیدی وخدماتی قابلیت تبدیل شدن به اشخاص حقوقی را دارند.این امرموجب ساماندهی و وجود نظم اجتماعی دراین خصوص شده و مزایایی هم برای صاحبان مشاغل و هم برای مصرف کنندگان دارد.برخورداری ازیک سیستم مدیریت درقابل شرکت یا موسسه وجود چارت سازمان کمک بسیار زیادی به فرآیند تولید و خدمات رسانی بواسطه هدف گذاری دقیق خواهد شد.

از امتیازات دیگر ثبت شرکت برای صاحبان مشاغل مختلف میتوان به موارد زیراشاره کرد:

وجوداسناد و دفاتر قانونی درخصوص مبحث مالیات و عدم بهم ریختگی در این زمینه

امکان توسعه فعالیت ازطریق همکاری با سایر اشخاص حقوقی اعم از دولتی و خصوصی

دریافت تسهیلات سازمانی 

ایجاداعتبار برند سازی

ایجاد حقوق مادی و معنوی و جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی از تولیدات و خدمات

اطمینان خاطراز اصالت و کیفیت کالاها وخدمات مورد استفاده همواره یکی از دغدغه های ما به عنوان مصرف کننده می باشد.زمانی که تولیدات و خدمات دراجتماع توسط اشخاص حقوقی که هویت آنها توسط یک سازمان معتبر تایید شده، ارائه شده باشد، باعث می شود تا به مقدار زیادی از این دغدغه ها پاسخ داده شود وبا رضایت خاطر بیشتری انتخاب کنیم.

ایجاد رقابت بین صاحبان مشاغل که قطعا موجب افزایش کیفیت تئلیدات وخدمات رسانی خواهد شد از دیگر مزایای وجود شرکتها برای مصرف کنندگان می باشد

نظارت موجود براشخاص حقوقی ازجنبه های مختلف منجربه کاهش تمام جنبه های منفی دراین زمینه به نفع مصرف کنندگان خواهد شد.

حتما درخریدهای مختلف از هرنوعی با تفاوت تولیدات شرکتی و تولیدات غیرشرکتی برخورد کرده اید که این امرخود گواهی برگفته های فوق می باشد.

(1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (۳ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading…)

۰۲۱-۲۶۷۶۳۷۱۲ ۰۹۱۰۸۸۸۶۶۸۷

ثبت شرکت راستین

تهران سعادت آباد بلوارپاکنژاد جنب بوستان ششم پلاک۲۶ واحد۱