روزنامه رسمی

مشاوره:۰۹۱۰۸۸۸۶۶۸۷ ۲۶۷۶۳۷۱۲-۰۲۱

روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران ، روزنامه‌ای وابسته به قوه‌ی قضائیه است که خدمات متنوعی را برای اشخاص حقیقی و حقوقی به‌صورت فیزیکی و الکترونیکی ارائه می‌کند.

اگر در فضای کسب‌وکار ایران فعالیت داشته یا حداقل یکی دو بار خبرهای حوزه‌ی اقتصاد یا کسب‌وکار را مرور کرده باشید، حتما با واژه‌ی روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران برخورد کرده‌اید. این نام متعلق به روزنامه‌ای متفاوت از روزنامه‌های عادی است. در واقع این روزنامه خبرهایی مختص خود منتشر می‌کند که عموما برای مردم عادی قابل استفاده نیستند اما برای شرکت‌ها و همچنین فعالان اقتصادی، اطلاع داشتن از آنها یک الزام است.

مدیریت این مجله سپس در سال ۱۳۲۳ بر عهده‌ی مجلس شورای ملی قرار گرفت و هیئت مدیره‌ی این مجلس باید آن را منتشر می‌کرد. پس از مدتی بار دیگر روزنامه به زیرمجموعه‌ای از وزارت دادگستری تبدیل شد تا اینکه در نهایت در سال ۱۳۵۱ به‌عنوان شرکتی سهامی فعالیت کرد. در حال حاضر این شرکت دارای ارکان قانونی یک شخصیت حقوقی مانند مجمع عمومی، هیئت مدیره، مدیرعامل و بازرسی قانونی بوده که ۱۰۰ درصد از سهام آن متعلق به دولت است. رئیس مجمع عمومی این شرکت نیز ریاست قوه قضائیه است.

محتوای منتشرشده در روزنامه رسمی در بسیاری از مراجع به‌عنوان سند قابل اعتنا شناخته می‌شوند. به‌عنوان مثال انواع فعالیت‌های ثبت، تغییرات، انحلال و تمامی موارد مرتبط با کسب‌وکارها، برای ثبت نهایی به انتشار در روزنامه رسمی نیاز دارند. در واقع اغلب سندهای ثبتی زمانی حالت قانونی می‌گیرند که در این روزنامه چاپ شوند.

(1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading…)

چاپ و انتشار قوانین و مقررات
چاپ آگهی‌های ثبت قانونی مربوط به شرکت‌ها و موسسات تجاری و غیرتجاری
انجام کلیه‌ی سفارش‌های چاپی و مطبوعاتی قوه قضائیه و سازمان‌های ذیربط
چاپ بخش نامه‌های رئیس قوه قضائیه
انتشار مشروح مذاکرات مجلس