در طراحی لوگو و انتخاب نشانه، باید به هدف شرکت، طبیعت آن، هماهنگی نشانه با رسانه‌هایی که قرار است نشانه در آن‌ها بکار رود، وجوه تمایز آن با نشانه‌های دیگر، قابلیت تشخیص آن از سایر نشانه‌ها، همگامی با زمان، ماندگاری در ذهن، قابلیت جلب اعتماد آن و قابلیت درک توسط فرهنگ‌های گوناگون توجه نمود. همچنین باید دقت نمود که طرح ممکن است پس از الصاق بر محصول، از هر سو و جهتی دیده شود و نباید در جهات دید گوناگون، تأثیر منفی در مخاطب ایجاد نماید. بطور کلی مراحل طراحی یک نشانه تجاری به این شرح است:

درک نظر و خواست سفارش دهنده و مصرف‌کننده

شناخت و آشنایی با موضوع

جستجوی اشارات بصری و تصویری درست از مطلب

ترکیب اشارات در نقش

تنظیم مجموعه فوق

(1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (۵ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading…)

لوگو تصویری است ساخته شده به منظور هویت بخشیدن به یک سازمان میباشد.لوگو ها نشان دهنده ی نماد برند ها و یا هویت های سازمانی میباشد. شما به عنوان یک کسب و کار جدید نیازمند این هستید تا به دنیای دیجیتال امروز توجه ی کافی را داشته باشید و تالش کنید تا برندی قوی و ماندگار تاسیسکنید. پس از تولید محصول اولین کاری که باید انجام گیرد، طراحی یک لوگوی مناسب برای آن برند می باشد.لوگو، نشان، عالمت تجاری و یا سمبل، تفاوتی ندارد که آن را چه می نامیم، آن چه اهمیت دارد آن است که این تصویر چهره ی برند شما محسوب می شود. بنابراین،یادگیری هر آنچه به طراحی لوگو مربوط می شود از اهمیت زیادی برخوردار است. 

پیش از آنکه به بیان جزئیات چیستی لوگو بپردازیم، این نکته اهمیت دارد که بدانیم یک لوگو چگونه باید مورد استفاده قراربگیرد.وظیفه ی یک لوگو نشاندادن چیستی هویت یک کسب و کار به کمک استفاده از سمبل، امضا و یا عالمتیبه خصوص می باشد. ضرورتی وجود ندارد تا یک لوگو نوع کاری که آن برند خاصانجام می دهد را توصیف کند، اما این نکته اهمیت دارد که یک لوگو باید قادرباشد تا داستان یک برند و یا سازمان را به خوبی نمایش دهد. کار یک لوگو ایننیست که محصوالت برند را به فروش برساند، بلکه یک لوگو وظیفه دارد تا اعتمادمخاطبان را به آن برند خاص جلب کند تا ترغیب شوند از محصوالت و یا خدمات آنها استفاده نمایند.لوگو ها قصد دارند تا تبدیل به چهره های برند هایی شوند که از آنها استفاده می کنند. برند ها با بهره جستن از رنگ ها، فونت ها و تصاویر به خصوص، اطالعات حیاتی برای کسب و کار خود را به گونه ای فراهم می کنند تا هویتی منحصر به فردداشته باشند. لوگو ها راه های کوتاه شده ای برای اشاره به شرکت هایی خاص درتبلیغات و بازاریابی محصوالت به شمار می روند. لوگو ها ویژگی های بصری کلیدی مختلف یک پروژه نظیر فونت، رنگ ها و کلیت طراحی را تعیین می کنند.

حال زمان این فرا رسیده است که از برند ها و لوگو ها سخن گفته و به ارتباط آنها با یکدیگر بپردازیم، چرا که این موضوع از اهمیت بسیاری برخوردار است. برند شما نشان دهنده ی داستان کسب و کار شما و هر آنچه مربوط به آناست می باشد. لوگو شما تصویری است که هویت کسب و کار شما را نمایش می دهد.بنابراین، به سادگی می توان به این نتیجه رسید که لوگو شما چهره ی کسب وکارتان به حساب می آید، در حالی که برند شما شخصیت کسب و کارتان می باشد.اما پیش از آنکه به ساخت لوگو خود بپردازید، شما ابتدا باید درک کنید که پیاماصلی برند شما چیست، چرا که این چیزی است که لوگو شما به پشتوانه ی آن میتواند موجودیت خود را داشته باشد.پاسخ به این سوال ها که ایده ی اصلی و ثابت کسب و کار شما چه چیزی است،اعتقاد شرکت شما چیست و برای چه هدفی این شرکت تاسیس شده است میتواند بسیار کمک کننده واقع شود. در بخش های بعدی این کتاب مطالعه خواهیدکرد که چه زمان باید طراحی لوگو را شروع کرد و برای این کار چه باید کرد. 

طراحی لوگو

تسخیر قلب ها و ذهن های مخاطبان به واسطه ی ساخت یک لوگو به یاد ماندنی، می تواند سبب برقراری ارتباط مردم با برند شما شده و آوازه ی کسب و کار شمارا بر سر زبان ها بیاندازد.هویت ها بیشتر به سمتی می روند که کمتر تحت اللفظی بوده و بیشتر به دنبال
برقراری ارتباط احساسی باشند. مثال مناسب در این رابطه کمپانی اپل می باشدکه در های خود را بر روی تولید و توسعه محصوالت گوناگون گشوده است، درست به این علت که مردم از آنچه این برند به خاطر آن بر روی پاهای خود استوارایستاده، با عالقه ی زیاد طرفداری می کنند.تمامی این برند های موفق کار خود را با داشتن یک لوگو آغاز نموده اند. لوگوشرکت اپل نشان دهنده ی کامپیوتر و تکنولوژی نیست، بلکه این لوگو تجسمی ازمحصوالت ظریف و شیکی می باشد که شاید ارزان قیمت نباشند، اما در صنعتخود بهترین محسوب می شود.لوگو های موفق مخاطبان خود را به کمک یک میانبر ذهنی ساده آماده می سازندتا به سرعت و به راحتی تشخیص دهند تا این نشان به چه کسب و کاری تعلق دارد، طبیعی است که به کار بردن طرحی بیش از حد پیچیده، تشخیص را برای
مخاطب سخت کرده و از موفق عمل کردن لوگو جلوگیری به عمل می آورد.ایجاد یک نمایش بصری تاثیر گذار که معرف برند شما است، نیازمند دانشی فرا تراز طراحی گرافیک می باشد. همانند هر خط کاری که نیازمند مجموعه ای از مهارت های گوناگون است، طراحی لوگو نیز نیازمند مجموعه ای از مهارت های عملی،تجربیات و اطالعات مربوطه می باشد.

چگونه می توانستید شناخته شوید اگر طرح لوگو شما پر معنا تر از یک طرح ساخته شده و تایپوگرافی نمی بود، در صورتی که داستان، مهم ترین عامل برای موفقیت یک برند و لوگو می باشد. لوگو کمپانی شما دیگر تنها صورتی از کمپانی شمانیست، بلکه بیان گر داستان برند شما نیز می باشد. بنابراین پیش از اینکه تصمیم به طراحی لوگو بگیرید نیاز است تا درباره ی داستان و پیام برند خود به خوبی فکر کرده باشید.طراحی یک لوگوی خوب نیازمند صرف زمان، تحقیق و تالش بسیار می باشد، امانتیجه ی کار شما می تواند باعث ایجاد برندی مطرح و رونق گرفتن کسب و کارتانشود. لوگویی طراحی کنید که تا مدت ها موثر واقع شود و داستان و پیامی را برای برند خود انتخاب نمایید، تا هر زمان که به آن فکر می کنید، موجب افتخار شماگردد.

ثبت شرکت راستین

تهران سعادت آباد بلوارپاکنژاد جنب بوستان ششم پلاک۲۶ واحد۱

۰۲۱-۲۶۷۶۳۷۱۲ ۰۹۱۰۸۸۸۶۶۸۷